HRADY

Čas na hrady!

Takýchto stavieb je veľa. Najcharakteristickejšie hrady v našom regióne pozná každý, no je tu aj veľa neprehliadnuteľných. Tie, ktoré majú roky slávy za sebou, tie, ktoré chátrali, no je v nich niečo, čo sa oplatí vidieť a napokon také, ktorým sa darí výborne, no nevedno, prečo nie sú obľúbené.

Dúfam, že tento projekt vám ich priblíži. Sám som nečakal, že zistím, že ich je toľko! A aká pastva pre oči! Krásne sú nielen samotné hrady, ale aj ich veže a múry zvyčajne ponúkajú nádherné výhľady.

Ďalej sme do brožúry zaradili tri zoznamy k trom odznakom – pre Slovensko, Poľsko a Českú republiku.

Pridajte sa k ‚Lovcom Výhľadov ‚ a zbierajte potvrdenia o svojej prítomnosti – pečiatky, podpisy sprievodcov a pod., veďte si vlastnú kroniku alebo sa odfoťte na určených miestach. Toto všetko môže slúžiť pre potvrdenia potrebné na overenie odznaku.

Môžete si takisto overiť svoje doterajšie historické úspechy. Aktuálne predpisy a pravidlá na získanie individuálnych odznakov nájdete vždy na turistickekluby.org

Prajem vám veľa zábavy!
Piotr z klubu „Lovci Výhľadov“

V tabuľkách nižšie sú uvedené dostupné odznaky spolu s počtom položiek potrebných na dokončenie každej z ich radov, ktoré je potrebné navštíviť. Poskytujeme takisto aj odkazy na zoznam položiek pre každý z odznakov.

Územie
Počet objektov pre jednotlivé stupne odznaku
Odkazy
Farebný Bronzový Strieborný Zlatý Platinový
Slovensko 5 15 30 50 75 zoznam
Česka republika 5 15 30 50 75 zoznam
Poľsko 5 15 30 50 75 v priprave
Môžete získať päť stupne odznakov:
  •  F  – Farebný
  •  B  – Bronzový
  •  S  – Strieborný
  •  Z  – Zlatý
  •  P  – Platinový